در تاریخ 25 خرداد 1396 مقاله ای در این وبسایت منتشر گردید تحت عنوان ” دلار – آیا باید همانند سال های گذشته منتظر شوک تابستانی نرخ دلار باشیم؟؟ ” که در آن به بررسی روند افزایش قیمت دلار با شروع فصل تابستان در دو سال گذشته پرداختیم. 

طی چند روز گذشته شاهد این اتفاق بودیم که دلار روند افزایش قیمت را شروع کرده و از قیمت 3725 تومان در تاریخ 24 خرداد 1396 به قیمت 3763 تومان در تاریخ 29 خرداد رسیده است. 

” برای بزرگنمایی کلیک کنید”

بار دیگر و برای توجه شما خواننده محترم نمودار روند افزایشی قیمت دلار در سال های 94 و 95 ضمیمه می گردد تا مشاهده کنید چگونه در سال های گذشته با ورود به فصل تابستان قیمت دلار وارد شوک تابستانی شده و افزایش قیمت را تجربه کرده است. 

” برای بزرگنمایی کلیک کنید”

با توجه به تحلیل داده های استخراج شده و توجه به نکات زیر پیش بینی می شود طی هفته های آینده بازار ارز افزایش قیمت 100 تا 220 تومانی را برای دلار تجربه کند.

  1. شروع فصل تابستان و گسترش سفرهای تابستانی.
  2. طرح تحریم های جدید آمریکا علیه ایران.
  3. افزایش تقاضای خرید نفت در فصل تابستان باعث کاهش قیمت آن خواهد شد ( البته این کاهش قیمت در سال جاری کم خواهد بود با توجه به توافق اپک ) و از انجایی که رابطه قیمت نفت و دلار همواره نسبت معکوس داشته اند، قیمت دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

حال با دقت به داده های بالا پیش بینی ها دلالت بر افزایش قیمت دلار طی هفته ها ی جاری خواهد بود.

 

رستمی – 28 خرداد 1396

پاسخ دادن