«این صفحه مبارکه تحت نظر و مدیریت کامل امام زمان (عج) فعالیت می‌کند. ایشان جمعه‌ها ساعت 9 شخصا آنلاین می‌شوند و پیام‌های شما را می‌خوانند. نامه‌های شما در بخش «استوری» قرار می‌گیرند و حضرت آن‌ها را می‌بینند….»

این سطور برای شما تعجب‌برانگیز است؟ این ادعا، ادعای عجیبی است؟ امام زمان (عج) واقعا حساب کاربری در اینستاگرام ایجاد کرده‌اند و یکی از نزدیکان مورد اعتماد خود را به عنوان «ادمین» صفحه انتخاب کرده‌اند؟ شاید این پرسش‌ها برایتان گنگ و نامفهوم باشد اما این موضوع حقیقت دارد و اخیرا شخصی با ایجاد یک حساب کاربری در فضای مجازی خود را «سید یمانی» و به عنوان تنها نماینده رسمی حجت‌بن‌الحسن(ع) معرفی کرده و این در حالیست که حساب کاربری او هزاران دنبال‌کننده دارد.

«سید یمانی» کیست؟

به عقیده برخی شیعیان، سید یمانی نام شخصیتی در آخرالزمان است. گفته می‌شود، او در نزدیکی ظهور برای یاری امام زمان (عج) قیام می‌کند و اطاعت از او بر هر مومنی واجب است. حالا شخصی ادعا کرده که نامش «سید یمانی» است و نماینده آن حضرت است. او با فعالیت در فضای مجازی فتاوی شخصی هم صادر می‌کند؛ از جمله اینکه خوردن نارنگی و هرگونه فست‌فود حرام است یا اینکه فوتبال یک بازی شیطانی است و نباید در جامعه اسلامی رواج داشته باشد!

او همچنین از دنبال‌کنندگان صفحه‌اش می‌خواهد با توسل به این صفحه مجازی حاجات خود را درخواست کنند تا حاجت‌روا شوند.

این فرد همچنین داستان‌هایی از دیدار با امام زمان (عج) نقل می‌کند و اینکه اغلب وعده‌های غذایی‌اش توسط فرشته وحی از بهشت نازل می‌شوند.

همه این‌ها در حالیست که روزانه بسیاری از دنبال‌کنندگان این صفحه نامه‌هایی خطاب به امام زمان (عج) می‌نویسند به امید اینکه این شخص نامه‌ها را به دست آن حضرت برساند. حجم بسیاری از این نامه‌ها عاشقانه هستند و جوانان بسیاری با نامه نوشتن و ارسال آن به این صفحه اینستاگرامی از ایشان می‌خواهند که آن‌ها راه به فرد مورد علاقه‌شان برساند.

در نهایت باید گفت تا زمانی که عده ای دین را دام می کنند همچنین مدعیان دروغینی وجود خواهند داشت.

1 COMMENT

پاسخ دادن