مجرد بودن مزایا و معایب خودش را دارد، بسته به اینکه چطور در موردش فکر می کنید. به خاطر داشته باشید: شما تنها کسی نیستید که مجرد است.

مجرد بودن مزایا و معایب خودش را دارد، بسته به اینکه چطور در موردش فکر می کنید. به خاطر داشته باشید: شما تنها کسی نیستید که مجرد است. خیل عظیم متأهلان را نادیده بگیرید و روی چیزی که خودتان دوست دارید انجام دهید، متمرکز شوید. در دنیای بیرون، چیزهای فراوانی برای لذت بردن به عنوان یک شخص مجرد وجود دارد.

 

این مقاله در صورتی می تواند به شما کمک کند که:
. شما مجرد و راضی هستید
. می خواهید بیشتر در مورد مزایای مجرد بودن بدانید
. شما نمی خواهید مجرد باشید، یا وقتی شب بیرون می روید، مجرد بودن را دوست ندارید
. شما در روز ولنتیان مجرد هستید

 

مجرد بودن عیب نیست؛

مجرد بودن یا در رابطه بودنتان، چیزی در مورد کیستی شما یا یا ارزش هایتان به عنوان یک فرد، نمی گوید.

در جامعهٔ پر از ظواهر عاشقانهٔ ما، جایی که مجلات، فیلم ها و کتاب ها پر از داستان هایی دربارهٔ عاشق شدن هستند، احساس اینکه شما تنها فرد مجرد شهر هستید، غیرعادی نیست. فقط به خاطر داشته باشید که مجرد بودن همیشه بدون عیب است.

 

دوست ها فوایدی دارند؛

مجرد بودن به معنی تنها بودن نیست.

شما جوان، آزاد و مستقل هستید. شما دوستانی دارید که برایشان مهم هستید، که شما را دقیقاً به خاطر کسی که هستید دوست دارند، و می خواهند اوقات خوشی را با شما داشته باشند.

حتی اگر شما یک درونگرا باشید، مجرد بودن زمان و فرصتی برای ایجاد دوستی های عمیق دو نفره که شما در آن ها مهارت دارید را در اختیارتان قرار می دهد.

 

با خودتان صادق باشید؛

بودن در یک رابطه می تواند ایدهٔ واقعاً خوبی به نظر برسد، و زمانیکه شخص مناسب پیدا شود، می تواند عالی باشد.

اما همه روابط، یکسان خلق نمی شوند. پس هرگز کسی که هستید، یا آنچه را که می خواهید ( هر چیزی می تواند باشد)، فدا نکنید، فقط به این خاطر که بتوانید به دوستانتان بگویید دوست دختر یا دوست پسری دارید. نبودن در یک رابطه، بهتر از بودن در یک رابطه بد است.

 

نکاتی برای نادیده گرفتن خیل عظیم متأهلین؛

ما همه، افراد آزاردهنده ای را ملاقات کرده ایم که می پرسند چرا اصولاً کسی باید بتواند با وجود مجرد بودن، خوشبخت باشد. اغلب علتش این است که این افراد نمی توانند خودشان را به عنوان یک فرد مجرد تصور کنند. آنها حتی شاید بخواهند به طور سر بسته به شما بگویند که درصورتیکه با وجود مجرد بودن، شاد هستید، فردی مشکل دار محسوب می شوید! بهترین پاسخ این است که فقط بگویید: “من مجرد بودن را دوست دارم” و بعد موضوع صحبت را عوض کنید.

 

راه نجات در روز ولنتاین و سایر شب های قرار ملاقات کلاسیک؛

اگر در روز ولنتاین و سایر شبهای قرار ملاقات کلاسیک به شما سخت می گذرد، از قبل، برنامه ای برای انجام دادن در آن اون روز طرح کنید. اینجا چند ایده را می خوانید:

.تحرک داشته باشید. با دوستانتان برای بازی فوتبال بروید، یک مسابقهٔ تنیس ترتیب بدهید، یا بدوید و یا پیاده روی کنید و اجازه دهید هوای تازه و اندورفین ها همهٔ افکار منفی را بیرون کنند.
. شبی در خانه با دوستان مجردتان برنامه ریزی کنید. چند فیلم خوب غیر رومانتیک کرایه کنید، پیتزا سفارش دهید، و از زمان به همراه افراد مهم زندگیتان لذت ببرید.
. به یک برنامه موسیقی بروید، یا فیلمی ببینید یا یک مسابقهٔ ورزشی را تماشا کنید.

از خودتان پذیرایی کنید. به خاطر داشته باشید: کسی که قرار است هر دقیقه از بقیهٔ زندگیتان را با او بگذرانید، خودتان هستید، پس به خودتان مقداری عشق بورزید.

 

تنها بودن در یک میهمانی؛

وقتی که تنها چیزی که می توانید در اطرافتان ببینید زوج های عاشق و معشوق است، مفهومش این نیست که شما فردی متفاوت و جدا از جمع هستید. همه چیز به برخودتان بستگی دارد. این کارها را انجام دهید:
ّابتدا، برنامه ریزی کنید. چیزی بپوشید که باعث شود راحت باشید و احساس خوبی در مورد خودتان داشته باشید. سپس، فکرتان را مثبت و باز نگه دهید. فکر نکنید که باید کس دیگری جز خودتان را تحت تأثیر قرار دهید.

از مصاحبت با افراد جدید لذت ببرید، روی مهارت های معاشرتی تان کار کنید، و بلند شوید و برقصید. از مهمانی ها به عنوان فرصتی برای اینکه به خودتان و دیگران نشان دهید که چقدر می توانید دوست داشتنی باشید، استفاده کنید.

مردم بسیاری، تنهایی وقت گذراندن را سخت می دانند. اگر شما بتوانید این طرز فکر را بشکنید، کشف خواهید کرد که چیزهای بیشتری در دنیای بیرون منتظرند تا کسی از آنها لذت ببرد.

 

حال چه کاری می توانم انجام دهم؟
. نکاتی برای پیدا کردن دوستان جدید را بخوانید.
. برنامه های اجتماعی، باشگاه ها یا گروه هایی را در محله تان پیدا کنید
. روی ساختن اطمینان تان کار کنید
. یک مهمانی پاد ولنتاین با دوستان مجردتان برگزار کنید.

 

رادیو نشاط استرالیا

ترجمه : آرزو عافیت

منبع…

https://au.reachout.com/articles/being-single

پاسخ دادن